TEHNIČKI FAKULTET OBLAST GRAĐEVINARSTVA

*NAPOMENE - Sve izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli

Student ima pravo polagati samo jedan izborni predmet

 (Građevinarstvo,konstrukcije, putevi aerodromi i željeznice,hidrotehnike)

 

I I II SEMESTAR

 

PREDMET

PROFESOR

DATUM

DAN

VRIJEME

UČIONICA

I SEMESTAR

Matematika I

 

Prof. dr Radoslav Galić

13.10.2022.

20.10.2022.

27.10.2022.

03.11.2022.

10.11.2022.

17.11.2022.

24.11.2022.

08.12.2022.

15.12.2022.

22.12.2022.

Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15.00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

 

Matematika I

vježbe

Mr Mirsad Trumić

16.11.2022.

23.11.2022.

30.11.2022.

07.12.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

 

Geodezija

Prof. dr Gligorije Perović

15.10.2022.

28.10.2022.

11.11.2022.

26.11.2022.

16.12.2022.

Subota

Petak

Petak

Subota

Petak

08.00-11.00h

13.00-16.00h

13.00-15.00h

08.00-10.00h

13.00-15.00h

 

Strani jezik I

Engleski jezik I

Prof. dr Valentina Budinčić

03.10.2022.

24.10.2022.

07.11.2022.

22.11.2022.

20.12.2022.

 Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Utorak

Utorak

14.00-16.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

09.00-15.00h

09.00-15.00h

 

Strani jezik I

Njemački jezik I

Mirza Karamehić

Lektor

03.10.2022.

10.10.2022.

17.10.2022.

24.10.2022.

31.10.2022.

07.11.2022.

14.11.2022.

21.11.2022.

28.11.2022.

05.12.2022.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

 

II SEMESTAR

Matematika II

Prof. dr Sead Rešić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Matematika II vježbe

Mr Mirsad Trumić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Tehnička mehanika

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Građevinski materijali

Prof. dr Lenart Đerđ

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi ekološkog inženjerstva *

Prof. dr Darko

Manjenčić

08.10.2022.

12.11.2022.

26.11.2022.

Subota

Subota

Subota

11.00-13.00h

11.00-13.00h

12.30-14.30h

 

Gradnja objekata *

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Osnovi informatike *

Prof. dr Halid Žigić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

 

III I IV SEMESTAR

 

III SEMESTAR

Matematika III

Prof. dr Radoslav Galić

20.10.2022.

27.10.2022.

03.11.2022.

10.11.2022.

17.11.2022.

24.11.2022.

08.12.2022.

15.12.2022.

22.12.2022.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 15:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

 

Matematika III

vježbe

Mr Mirsad Trumić

16.11.2022.

23.11.2022.

30.11.2022.

07.12.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

 

Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom

Prof. dr Slobodan Manojlović

07.10.2022.

10.10.2022.

21.10.2022.

24.10.2022.

04.11.2022.

19.11.2022.

Petak

Ponedeljak

Petak

Ponedeljak

Petak

Subota

09.00-12.00h

09.00-12.00h

09.00-12.00h

09.00-11.00h

09.00-12.00h

09.00-12.00h

 

Strani jezik II

Engleski jezik II

Prof. dr Valentina Budinčić

03.10.2022.

24.10.2022.

07.11.2022.

21.11.2022.

19.12.2022.

 Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

12.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-17.00h

11.00-17.00h

 

Strani jezik II

Njemački jezik II

Mirza Karamehić

Lektor

04.10.2022.

11.10.2022.

18.10.2022.

25.10.2022.

01.11.2022.

08.11.2022.

15.11.2022.

22.11.2022.

29.11.2022.

06.12.2022.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

 

IV SEMESTAR

Mehanika tla

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Otpornost materijala

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Tehnologija betona

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Zgradarstvo

Prof. dr

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Instalacije *

Prof. dr

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Građansko pravo *

Prof.dr Brana Komljenović

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00 – 17:00 h
12:00 – 16:00 h

10:30 – 14:30 h

10:30 – 14:30 h

 

Osnovi hidrotehnike *

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Saobraćajna sredstva i infrastruktura

(samo za studente hidrotehnike)

Prof. dr Zoran Lalić

07.10.2022.

21.10.2022.

04.11.2022.

18.11.2022.

02.12.2022.

23.12.2022.

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

Petak

13.00-14.00h

15.00-17.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

16.00-18.00h

14.00-15.00h

 

Inženjerska ekonomija u građevinarstvu

(samo za studente Puteva, željeznice i aerodroma)

 

 

 

 

 

Zgradarstvoslušaju  samo studenti studijskih programa Hidrotehnike i Putevi, željeznice i aerodromi

 

V i VI SEMESTAR

 

V SEMESTAR

Statika konstrukcija

Doc. dr Budimir Tojagić

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

11.00-13.00h

11.00-13.00h

11.00-13.00h

11.00-13.00h

 

Drvene i zidane konstrukcije

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

 

Teorija betonskih konstrukcija

Doc. dr Goran Pejičić

08.10.2022.

15.10.2022.

Subota

Subota

11:00 – 12:30 h

11:00 – 12:30 h

 

VI SEMESTAR

Zgradarstvo

Prof. dr

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Projektovanje i građenje betonskih konstrukcija I

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

 

Osnovi fundiranja

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Teorija ploča i ljuski *

Prof. dr Slobodan Manojlović

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Organizacija građenja *

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Tehnička fizika *

Doc. dr Budimir Tojagić

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

09.00-11.00h

09.00-11.00h

09.00-11.00h

15.00-17.00h

 

 

 

V i VI SEMESTAR

HIDROTEHNIKA

 

V SEMESTAR

Hidrologija

Prof. dr Tešo Ristić

 

 

Hidraulika I

Prof. dr Slobodan Manojlović

 

 

Vodoprivredni sistemi

Prof. dr Slobodan Manojlović

 

 

VI SEMESTAR

Hidraulika II

Prof. dr Slobodan Manojlović

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Komunalna hidrotehnika I

Prof. dr Slobodan Manojlović

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Osnovi fundiranja

Doc. dr Budimir Tojagić

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Drenažni sistemi *

Prof. dr Slobodan Manojlović

 

 

 

 

Hidrotehničke građevine *

Prof. dr Slobodan Manojlović

 

 

 

 

Organizacija građenja *

Prof.dr Lenart Đerđ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSTRUKCIJE

 

 

V i VI SEMESTAR

 

V SEMESTAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI SEMESTAR

 

 

Predavanja će se održati u ljetnom semestru 

 

 

 

 

 

Predavanja će se održati u ljetnom semestru 

 

 

 

 

 

Predavanja će se održati u ljetnom semestru 

 

 

 

 

 

Predavanja će se održati u ljetnom semestru 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

*Organizacija građenja

Prof. dr

Lenart Đerđ

Predavanja će se održati u ljetnom semestru 

 

 

 

*Metalne konstrukcije

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII i VIII SEMESTAR

 

VII SEMESTAR

Metoda konačnih elemenata

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

 

Matrična analiza konstrukcija

 Prof. dr Nenad Kapor

19.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

14:00 – 15:00 h

12:00 – 13:00 h

 

Prethodno napregnuti beton

 Doc. dr Milorad Živković

17.12.2022.

Subota

10:00 – 14:00 h

 

VIII SEMESTAR

 Teorija ploča i ljuski

Prof. dr Slobodan Manojlović 

 Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Stručna praksa

Studenti su dužni predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

* Menadžment tehnologija građenja

Doc. dr Goran Pejičić

22.10.2022.

29.10.2022.

Subota
Subota

11:00 – 12:30 h

11:00 – 12:30 h

 

* Dinamika konstrukcija i zemljotresno inženjerstvo

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

 

* Održavanje objekata

Doc. dr Goran Pejičić

08.10.2022.

15.10.2022.

Subota

Subota

13:00 – 14:30 h

13:00 – 14:30 h

 

 

 

 

 

 (IV godina – studijski program građevinarstvo)

 

VII SEMESTAR

Dinamika konstrukcija i zemljotresno inženjerstvo

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

16.30-18.00h

 

Projektovanje i građenje betonskih konstrukcija II

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

15.00-16.30h

 

Stabilnost konstrukcija

Doc. dr Budimir Tojagić

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

15:00 – 17:00 h

15:00 – 17:00 h

15:00 – 17:00 h

09:00 – 11:00 h

 

VIII SEMESTAR

Urbano uređenje prostora

Prof. dr

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Stručna praksa

Prof. dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

IZBORNI PREDMETI

Menadžment tehnologija građenja*

Doc. dr Goran Pejičić

22.10.2022.

29.10.2022.

Subota
Subota

11:00 – 12:30 h

11:00 – 12:30 h

 

Metoda konačnih elemenata *

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

12.00-13.30h

 

Održavanje objekata*

Doc. dr Goran Pejičić

08.10.2022.

15.10.2022.

Subota

Subota

13:00 – 14:30 h

13:00 – 14:30 h

 

 

(IV godina – studijski program hidrotehnika)

 

VII SEMESTAR

Regulacija rijeka

Prof. dr Tešo Ristić

15.10.2022.

29.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

03.12.2022.

17.12.2022

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

09.00-09.45h

09.00-09.45h

09.00-09.45h

09.00-09.45h

09.00-09.45h

09.00-09.45h

 

Navodnjavanje

Doc. dr Petar Stevanović

22.10.2022.

12.11.2022.

03.12.2022.

Subota

Subota

Subota

10.00-12.00h

11.00-13.00h

10.30-12.30h

 

Kartografija

Prof. dr Tešo Ristić

15.10.2022.

29.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

03.12.2022.

17.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

09.45-10.30h

09.45-10.30h

09.45-10.30h

09.45-10.30h

09.45-10.30h

09.45-10.30h

 

VIII SEMESTAR

Komunalna hidrotehnika II

Prof. dr Slobodan Manojlović

Predavanja će se održati u ljetnom semestru

 

 

 

Stručna praksa

Prof. dr Halid Žigć

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi ekonomije *

Prof. dr Nevenka Nićin

03.10.2022.

24.10.2022.

07.11.2022.

28.11.2022.

05.12.2022.

19.12.2022.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

 

Osnovi ekonomije

Vježbe

Mr Marijana Džombić, viši asistent

 

 

Geoekologija *

 Prof. dr Darko

Manjenčić

08.10.2022.

12.11.2022.

26.11.2022.

Subota

Subota

Subota

09.00-11.00h

09.00-11.00h

12.30-14.30h

 

Građansko pravo *

Prof. dr Brana Komljenović

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00 – 17:00 h
12:00 – 16:00 h

10:30 – 14:30 h

10:30 – 14:30 h

 

 

V i VI SEMESTAR

PUTEVI, ŽELJEZNICE I AERODROMI

 

V SEMESTAR

Statika konstrukcija

Doc. dr Budimir Tojagić

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

11.00-13.00h

11.00-13.00h

11.00-13.00h

11.00-13.00h

 

Drvene i zidane konstrukcije

Prof. dr Lenart Đerđ

12.10.2022.

26.10.2022.

02.11.2022.

16.11.2022.

30.11.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

10.00-12.00h

 

Tehnička fizika

Doc. dr Budimir Tojagić

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

10.12.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

09.00-11.00h

09.00-11.00h

09.00-11.00h

15.00-17.00h

 

VI SEMESTAR

Inženjerska geologija

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Mehanika fluida

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Planiranje i projektovanje puteva

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Organizacija građenja *

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Gornji sloj željeznica *

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Mostovi *

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru