STUDIJSKI PROGRAM GEODEZIJA

*NAPOMENE - Sve izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli

PREDMET

PROFESOR

DATUM

DAN

VRIJEME

UČIONICA

I SEMESTAR

Matematika I

Prof. dr Radoslav Galić

13.10.2022.

20.10.2022.

27.10.2022.

03.11.2022.

10.11.2022.

17.11.2022.

24.11.2022.

08.12.2022.

15.12.2022.

22.12.2022.

Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak

Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak
Četvrtak

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15.00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

14:00 – 15:00 h

 

Matematika I vježbe

Mr Mirsad Trumić

16.11.2022.

23.11.2022.

30.11.2022.

07.12.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

 

Geodezija

Prof. dr Gligorije Perović

15.10.2022.

28.10.2022.

11.11.2022.

26.11.2022.

16.12.2022.

Subota

Petak

Petak

Subota

Petak

08.00-11.00h

13.00-16.00h

13.00-15.00h

08.00-10.00h

13.00-15.00h

 

Strani jezik I

Engleski jezik I

Prof. dr Valentina Budinčić

03.10.2022.

24.10.2022.

07.11.2022.

22.11.2022.

20.12.2022.

 Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Utorak

Utorak

14.00-16.00h

14.00-17.00h

14.00-17.00h

09.00-15.00h

09.00-15.00h

 

Strani jezik I

Njemački jezik I

Mirza Karamehić

Lektor

03.10.2022.

10.10.2022.

17.10.2022.

24.10.2022.

31.10.2022.

07.11.2022.

14.11.2022.

21.11.2022.

28.11.2022.

05.12.2022.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

 

II SEMESTAR

Matematika II

Prof. dr Branko Sarić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Matematika II vježbe

Mr Mirsad Trumić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Tehnika geodetskih mjerenja

Prof. dr Ilija Grgić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Teorija grešaka geodetskih mjerenja

Prof. dr Gligorije Perović

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike*

Prof. dr Halid Žigić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Tehnička mehanika*

Doc. dr Budimir Tojagić

 

 

 

 

Građevinski materijali*

Prof. dr Lenart Đerđ

 

 

 

 

 

III I IV SEMESTAR

 

III SEMESTAR

Matematika III

Prof. dr Radoslav Galić

20.10.2022.

27.10.2022.

03.11.2022.

10.11.2022.

17.11.2022.

24.11.2022.

08.12.2022.

15.12.2022.

22.12.2022.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

13:00 – 15:00 h

10:00 – 12:00 h

 

Matematika III vježbe

Mr Mirsad Trumić

16.11.2022.

23.11.2022.

30.11.2022.

07.12.2022.

14.12.2022.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

14:00 – 16:00 h

 

Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom

Prof. dr Slobodan Manojlović

07.10.2022.

10.10.2022.

21.10.2022.

24.10.2022.

04.11.2022.

19.11.2022.

Petak

Ponedeljak

Petak

Ponedeljak

Petak

Subota

09.00-12.00h

09.00-12.00h

09.00-12.00h

09.00-11.00h

09.00-12.00h

09.00-12.00h

 

Strani jezik II

Engleski jezik II

Prof. dr Valentina Budinčić

03.10.2022.

24.10.2022.

07.11.2022.

21.11.2022.

19.12.2022.

 Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

12.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-14.00h

11.00-17.00h

11.00-17.00h

 

Strani jezik II

Njemački jezik II

Mirza Karamehić

Lektor

04.10.2022.

11.10.2022.

18.10.2022.

25.10.2022.

01.11.2022.

08.11.2022.

15.11.2022.

22.11.2022.

29.11.2022.

06.12.2022.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

14.00-15.30h

 

IV SEMESTAR

Geodetski premjer

Prof. dr Gligorije Perović

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Teorijska geodezija

 

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Fotogrametrija i daljinska detekcija I

Akademik prof. dr Mile Petrović

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Sociologija *

Akademik prof. dr Zoran Milošević

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Geoekologija *

Doc. dr Darko

Manjenčić

08.10.2022.

12.11.2022.

26.11.2022.

Subota

Subota

Subota

09.00-11.00h

09.00-11.00h

10.30-12.30h

 

Račun izravnanja-osnovni kurs *

Prof. dr Gligorije Perović

 

 

 

 

 

V i VI SEMESTAR

 

V SEMESTAR

Satelitska geodezija

Prof. dr Ilija Grgić

22.10.2022.

26.11.2022.

17.12.2022.

Subota

Subota

Subota 

09.00-12.45h

09.00-12.45h

09.00-12.45h

 

Fotogrametrija i daljinska detekcija II

Akademik prof. dr Mile Petrović

08.10.2022.

11.11.2022.

17.12.2022.

Subota

Petak

Subota 

14:00 – 16:00 h

09:00 – 11:00 h

13:30 – 16:00 h

 

Geodetska metrologija

Prof. dr Gligorije Perović

14.10.2022.

28.10.2022.

11.11.2022.

26.11.2022.

Petak

Petak

Petak

Subota

13.00-15.00h

16.00-18.00h

15.00-17.00h

10.00-12.00h

 

VI SEMESTAR

Katastar nepokretnosti

Prof. dr Ilija Grgić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Uređenje zemljišne teritorije

Prof. dr Goran Pejičić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

 

Fizička geodezija

Doc. dr Margareta Permužić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi ekonomije *

Prof. dr Nevenka Nićin

03.10.2022.

24.12.2022.

07.11.2022.

28.11.2022.

05.12.2022.

19.12.2022.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

10.00-14.00h

 

Osnovi ekonomije

Vježbe

Mr Marijana Džombić, viši asistent

 

 

Osnovi ekološkog inženjerstva *

Doc. dr Darko

Manjenčić

08.10.2022.

12.11.2022.

26.11.2022.

Subota

Subota

Subota

11.00-13.00h

11.00-13.00h

12.30-14.30h

 

Građansko pravo *

Prof. dr Brana Komljenović

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00 – 17:00 h
12:00 – 16:00 h

10:30 – 14:30 h

10:30 – 14:30 h

 

 

VII i VIII SEMESTAR

 

VII SEMESTAR

Računarska obrada slike

Akademik prof. dr Mile Petrović

08.10.2022.

11.11.2022.

16.12.2022.

17.12.2022.

Subota

Petak

Petak

Subota 

10:30 – 12:00 h

11:00 – 13:00 h

10:30 – 14:00 h

10.00 – 13:30 h

 

Kartografija

Prof. dr Tešo Ristić

15.10.2022.

29.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

03.12.2022.

17.12.2022

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

9.45h-10.30h

9.45h-10.30h

9.45h-10.30h

9.45h-10.30h

9.45h-10.30h

9.45h-10.30h

 

Lasersko skeniranje terena i objekata

Prof. dr Gligorije Perović

14.10.2022.

29.10.2022.

12.11.2022.

16.12.2022.

Petak

Subota

Subota

Petak

15.00-17.00h

08.00-09.45h

08.00-10.15h

15.00-17.00h

 

VIII SEMESTAR

Inženjerska geodezija

Prof. dr Ilija Grgić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

 

 

 

Stručna praksa

Prof. dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

IZBORNI PREDMETI

Pravo i pravni propisi u geodetskoj struci*

Prof. dr Brana Komljenović

08.10.2022.

22.10.2022.

05.11.2022.

19.11.2022.

Subota

Subota

Subota

Subota

11:30 – 13:00 h

09:45 – 11:45 h

14:30 – 15:15 h

14:30 – 15:15 h

 

Napredne tehnike geodetskog projektovanja *

Prof. dr Gligorije Perović

 

 

 

 

Procjena vrijednosti građevinskih objekata *

Doc. dr Budimir Tojagić