TEHNIČKI FAKULTET OBLAST GRAĐEVINARSTVA

*NAPOMENE - Sve izmjene vezane za raspored pratiti i na oglasnoj tabli

Student ima pravo polagati samo jedan izborni predmet

 (Građevinarstvo,konstrukcije, putevi aerodromi i željeznice,hidrotehnike)

I SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

I SEMESTAR

Matematika I

...

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Geodezija

Prof.dr Gligorije Perović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Strani jezik I

Engleski jezik I

Snježana Majstorović

Lektor 

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Strani jezik I

Njemački jezik I

Dženita Demirović

Lektor

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

II SEMESTAR

Matematika II

...

07.03.2017.

14.03.2017.

21.03.2017.

28.03.2017.

04.04.2017.

11.04.2017.

09.05.2017.

16.05.2017.

23.05.2017.

30.05.2017.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

15:30-17:00h

 

Matematika II

vježbe

Mirsad Trumić

04.05.2017.

11.05.2017.

18.05.2017.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

15:00-17:00h

15:00-17:00h

15:00-17:00h

 

Tehnička mehanika

Prof.dr Pašaga Muratović

15.03.2017.

29.03.2017.

12.04.2017.

26.04.2017.

10.05.2017.

24.05.2017.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

11:30-14:30h

11:30-14:30h

11:30-14:30h

11:30-14:30h

11:30-14:30h

11:30-14:30h

 

Građevinarski materijali

Prof.dr Lenart Đerđ

11.03.2017.

25.03.2017.

08.04.2017.

22.04.2017.

13.05.2017.

27.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

10:00-13:00h

10:00-13:00h

10:00-13:00h

10:00-13:00h

10:00-13:00h

10:00-13:00h

 

Izborni predmeti

Osnovi ekološkog inženjerstva *

Doc.dr Almir Šabović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Gradnja objekata *

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Menadžment građevinskih preduzeća *

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

III i IV SEMESTAR

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

III SEMESTAR

Matematika III

...

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Nacrtna geometrija

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Strani jezik II-Engleski jezik II

Snježana Majstorović

Lektor 

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Strani jezik II

Njemački jezik II

Dženita Demirović

Lektor

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

IV SEMESTAR

Mehanika tla

Doc.dr Budimir Tojagić

11.03.2017.

25.03.2017.

01.04.2017.

22.04.2017.

06.05.2017.

20.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

11:00-12:00h

11:00-12:00h

11:00-12:00h

11:00-12:00h

11:00-12:00h

11:00-12:00h

 

Otpornost materijala

Prof.dr Pašaga Muratović

15.03.2017.

29.03.2017.

12.04.2017.

26.04.2017.

10.05.2017.

24.05.2017.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

10:00-11:00h

10:00-11:00h

10:00-11:00h

10:00-11:00h

10:00-11:00h

10:00-11:00h

 

Zgradarstvo

Prof.dr Nusret Mujagić

14.03.2017.

28.03.2017.

18.04.2017.

09.05.2017.

23.05.2017.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

10:00-12:00h

10:00-12:00h

10:00-12:00h

10:00-12:00h

10:00-12:00h

 

Izborni predmeti

Instalacije *

Prof.dr Ivan Hegediš

11.03.2017.

25.03.2017.

08.04.2017.

22.04.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00-15:00h

13:00-14:00h

13:00-15:00h

13:00-14:00h

 

Građansko  pravo *

Prof.dr Brana Komljenović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Osnovi hidrotehnike *

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Saobraćajna sredstva i infrastruktura

(samo za studente hidrotehnike)

 

 

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

V i VI SEMESTAR

Projektovanje i građenje betonskih konstrukcija – polažu samo studenti studijskog programa Konstrukcije

Inženjerska geologija - polažu samo studenti studijskog programa Putevi, aerodromi i željeznice

Mehanika fluida - polažu samo studenti studijskog programa Putevi, aerodromi i željeznice

Planiranje i projektovanje puteva - polažu samo studenti studijskog programa Putevi, aerodromi i željeznice

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

V SEMESTAR

Statika konstrukcija

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Drvene i zidane konstrukcije

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Tehnička fizika

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

VI SEMESTAR

Tehnologija betona

Doc.dr Budimir Tojagić

11.03.2017.

25.03.2017.

01.04.2017.

22.04.2017.

06.05.2017.

20.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

12:00-13:00h

12:00-13:00h

12:00-13:00h

12:00-13:00h

12:00-13:00h

12:00-13:00h

 

Projektovanje i građenje betonskih konstrukcija I

Prof.dr Lenart Đerđ

11.03.2017.

25.03.2017.

08.04.2017.

22.04.2017.

13.05.2017.

27.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

 

Osnovi fundiranja

Doc.dr Budimir Tojagić

11.03.2017.

25.03.2017.

01.04.2017.

22.04.2017.

06.05.2017.

20.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

 

Projektovanje i građenje betonskih konstrukcija

Prof.dr Lenart Đerđ

11.03.2017.

25.03.2017.

08.04.2017.

22.04.2017.

13.05.2017.

27.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

 

Inženjerska geologija

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Mehanika fluida

Prof.dr Živorad Milošević

 

 

 

 

Planiranje i projektovanje puteva

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Izborni predmeti

Teorija betonskih konstrukcija *

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Teorija ploča i ljuski *

Prof.dr Slobodan Manojlović

11.03.2017.

13.03.2017.

01.04.2017.

03.04.2017.

06.05.2017.

08.05.2017.

Subota

Ponedeljak

Subota

Ponedeljak

Subota

Ponedeljak

16:00-17:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

 

Osnovi informatike *

Prof.dr Halid Žigić

02.03.2017.

09.03.2017.

16.03.2017.

23.03.2017.

30.03.2017.

06.04.2017.

13.04.2017.

20.04.2017.

27.04.2017.

04.05.2017.

11.05.2017.

18.05.2017.

25.05.2017.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

13:00-15:00h

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

 

V i VI SEMESTAR

(Hidrotehnika)

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

III SEMESTAR

Hidrologija

 

 

 

 

 

Hidraulika I

 

 

 

 

 

Vodoprivredni sistemi

 

 

 

 

 

IV SEMESTAR

Hidraulika II

 

 

 

 

 

Komunalna hidrotehnika I

 

 

 

 

 

Osnovi fundiranja

 

 

 

 

 

Izborni predmeti

Drenažni sistemi *

 

 

 

 

 

Hidrotehničke građevine*

 

 

 

 

 

Osnovi informatike *

 

 

 

 

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

 

VII i VIII SEMESTAR

(IV godina – studijski program građevinarstvo)

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

VII SEMESTAR

Dinamika konstrukcija i zemljotresno inženjerstvo

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Projektovanje i  građenje betonskih konstrukcija II

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Stabilnost konstrukcija

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

VIII SEMESTAR

Urbano uređenje prostora

Prof.dr Nusret Mujagić

14.03.2017.

28.03.2017.

18.04.2017.

09.05.2017.

23.05.2017.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

12:00-14:00h

12:00-14:00h

12:00-14:00h

12:00-14:00h

12:00-14:00h

 

Stručna praksa

Prof.dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

Izborni predmeti

Menadžment tehnologija građenja *

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Metoda konačnih elemenata *

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Održavanje objekata *

Prof.dr Pašaga Muratović

15.03.2017.

29.03.2017.

12.04.2017.

26.04.2017.

10.05.2017.

24.05.2017.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

(IV godina – studijski program konstrukcije)

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

VII SEMESTAR

Metoda konačnih elemenata *

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Matrična analiza konstrukcija

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Prethodno napregnuti beton

Prof.dr Lenart Đerđ

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

VIII SEMESTAR

Teorija ploča i ljuski

Prof.dr Slobodan Manojlović

11.03.2017.

13.03.2017.

01.04.2017.

03.04.2017.

06.05.2017.

08.05.2017.

Subota

Ponedeljak

Subota

Ponedeljak

Subota

Ponedeljak

16:00-17:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

14:00-15:00h

 

Stručna praksa

Prof.dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

Izborni predmeti

Menadžment tehnologija građenja *

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Dinamika konstrukcija i zemljotresno inženjerstvo

Prof.dr Pašaga Muratović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Održavanje objekata *

Prof.dr Pašaga Muratović

15.03.2017.

29.03.2017.

12.04.2017.

26.04.2017.

10.05.2017.

24.05.2017.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

14:30-15:30h

 

Predmeti obilježeni sa * su izborni predmeti

 

 

(IV godina – studijski program hidrotehnika)

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

VII SEMESTAR

Regulacija rijeka

Prof.dr Tešo Ristić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Navodnjavanje

Prof.dr Tešo Ristić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Kartografija

Prof.dr Tešo Ristić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

VIII SEMESTAR

Komunalna hidrotehnika II

Prof.dr Živorad Milošević

21.03.2017.

04.04.2017.

18.04.2017.

25.04.2017.

03.05.2017.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

Srijeda

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

15:00-16:00h

 

Stručna praksa

Prof.dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

Izborni predmeti

Osnovi ekonomije *

Prof.dr Nevenka Nićin

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Geoekologija *

Doc.dr Almir Šabović

11.03.2017.

25.03.2017.

08.04.2017.

15.04.2017.

06.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

10:00-14:00h

10:00-14:00h

10:00-14:00h

10:00-14:00h

10:00-14:00h

 

Građansko pravo *

Prof.dr Brana Komljenović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

 

(IV godina – studijski program putevi, aerodromi i željeznice)

 

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Učionica

VII SEMESTAR

Mehanika vožnje

Prof.dr Zoran Lalić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Geotehnika saobraćajnica

Doc.dr Almir Šabović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Osnovi hidrotehnike

Doc.dr Budimir Tojagić

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

VIII SEMESTAR

Osnovi fundiranja

Doc.dr Budimir Tojagić

11.03.2017.

25.03.2017.

01.04.2017.

22.04.2017.

06.05.2017.

20.05.2017.

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

Subota

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

13:00-14:00h

 

Stručna praksa

Prof.dr Halid Žigić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

Izborni predmeti

Kolovozne konstrukcije*

Doc.dr Almir Šabović

Predavanja su održana u zimskom semestru

 

 

 

Saobraćajni tuneli*

 

 

 

 

 

Planiranje i projektovanje željeznica*

Doc.dr Almir Šabović

Predavanja su održana u zimskom semestru