FAKULTET ZDRAVSTVENIH NAUKA

STUDIJSKI PROGRAM – RADIOLOGIJA

-Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

*NAPOMENE – Student ima pravo polagati samo jedan izborni predmet

 

I I II SEMESTAR

 

PREDMET

PROFESOR

DATUM

DAN

VRIJEME

UČIONICA

I SEMESTAR

Anatomija

Prof. dr Slobodan Marinković

 

 

 

 

Fizika sa biofizikom

Doc. dr Dario Galić

 

 

 

 

Zaštita i unapređenje zdravlja u radiologiji

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Strani jezik I

Engleski jezik I

Doc. dr Valentina Budinčić

28.06.2019.

12.07.2019.

Petak

Petak

12.00h

12.00h

 

Strani jezik I

Njemački jezik I

Mirza Karamehić

Lektor

11.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

II SEMESTAR

Biologija sa humanom gentikom

Prof. dr Jasminka H.Halilović

11.07.2019.

25.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Radiološka propedeutika

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Priprema pacijenata za radiološke postupke

Prof. dr Branimir Daković

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Statističke metode*

Prof. dr Dragan N. Stančić

15.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2019.

21.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

Sociologija *

Akademik prof.dr Zoran Milošević

25.06.2019.

10.07.2019.

Srijeda

Srijeda

09.00h

09.00h

 

Medicinska etika*

Prof. dr Sanda Pribić

27.06.2019.

11.07.2019.

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

 

 

III I IV SEMESTAR

 

III SEMESTAR

Fiziologija sa patofiziologijom

Prof.dr Nikola Ilanković

29.06.2019.

20.07.2019.

07.09.2019.

14.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

12.00h

12.00h

12.00h

12.00h

 

Zaštita od zračenja

Doc. dr Zoran Petrović

10.06.2019.

01.07.2019.

09.09.2019.

23.09.2019.

Ponedeljak

Ponedeljak

Ponedeljak Ponedeljak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Urgentna medicina

AKademik prof.dr Rudika Gmajnić

27.06.2109.

18.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h

 

Strani jezik II

Engleski jezik II

Doc. dr Valentina Budinčić

28.06.2019.

12.07.2019.

Petak

Petak

12.00h

12.00h

 

Strani jezik II

Njemački jezik II

Mirza Karamehić

Lektor

11.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

IV SEMESTAR

Farmakologija sa toksikologijom

Prof. dr Jasminka Sadadinović

18.06.2019.

02.07.2019.

10.09.2019.

24.09.2019.

Utorak

Utorak

Utorak

Utorak

11.00h

11.00h

11.00h

11.00h

 

Radiografske tehnike skeleta

Prof.dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Doziometrija u radioterapiji

Prof. dr Branimir Marjanović

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Menadžment *

Prof. dr Hariz Agić

19.06.2019.

03.07.2019.

04.09.2019.

18.09.2019.

Srijeda

Srijeda

Srijeda

Srijeda

16.00h

16.00h

16.00h

16.00h

 

Ekologija i higijena radne sredine *

Prof. dr Azijada Beganlić

15.06.2019.

06.07.2019.

07.09.2109.

28.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Zdravstveno pravo *

Akademik prof. dr Nedeljko Stanković

14.06.2019.

05.07.2019.

Petak

Petak

15.00h

15.00h

 

 

V i VI SEMESTAR

 

V SEMESTAR

Konvencionalne radiološke metode

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Homeopatija

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

 

 

 

 

Osnovi komunikacije u zdravstvu

Doc. dr Mufid Burgić

 

 

 

 

Stručna praksa I

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

 

 

VI SEMESTAR

Intervencijska radiologija

Doc. dr Mirza Moranjkić

 

 

 

 

Tehnike UZV I CT

Prof. dr Branimir Marjanović

 

 

 

 

Tehnike MR, PET i CT

Doc. dr Mirza Moranjkić

 

 

 

 

Stručna praksa II

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

Studenti su dužni poslije zadnjeg položenog ispita na toj studijskoj godini, predati svoje dnevnike rada o obavljenoj stručnoj praksi dekanu fakulteta.

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Organizacija zdravstvenih ustanova *

Akademik prof.dr Rudika Gmajnić

 

 

 

 

Evropski i zdravstveni sistemi *

Prof. dr Adi Rifatbegović

 

 

 

 

Prevencija i rano otkrivanje raka *

Prof. dr Sanda Pribić

27.06.2019.

11.07.2019.

Četvrtak

Četvrtak

11.00h

11.00h

 

 

VII i VIII SEMESTAR

 

VII SEMESTAR

Zbrinjavanje otpada u radiologiji

Doc. dr Almir Šabović

08.06.2019.

13.07.2019.

07.09.2019.

21.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Subota

10.00h

10.00h

10.00h

10.00h

 

Digitalna radiologija

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Radiološke intervencije u hitnim stanjima

Prof,. dr Branimir Marjanović

 

 

 

 

VIII SEMESTAR

Modifikacije radioloških metoda

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

Multiplanarni prikaz structure glave i trbuha

Prof. dr Haris Huseinagić

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike *

Prof. dr Halid Žigić

13.06.2019.

04.07.2019.

12.09.2019.

26.09.2019.

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

Četvrtak

13.00h

13.00h

13.00h

13.00h

 

Osnovi biomedicine *

Doc. dr Senka Samardžić

 

 

 

 

Epidemiološke metode u medicine *

Doc. dr Munevera Osmić

08.06.2019.

20.07.2019.

14.09.2019.

24.09.2019.

Subota

Subota

Subota

Utorak

14.00h

14.00h

14.00h

14.00h